ZAMKNIJ   X
Dariusz Kulma - to nauczyciel matematyki z prawie 20-letnim stażem. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz.

Dariusz Kulma, nauczyciel roku 2008

Fajnie, że tak dużo zadań dajecie. Dużo się douczyłem dzięki wam. :) A na tym fejsie zamiast kliknąć w bezuzyteczna, to klikam was :) więcej

Daniel K., 2015-04-27
Inne osoby kupiły także
Aby uczestniczyć w WYZWANIU MATURALNYM zaloguj się na swoje konto w STREFIE MATURZYSTY.
Jeżeli logujesz się pierwszy raz to wymagana będzie prostej rejestracji konta.
Dostęp do lekcji z wyzwania wymaga podania na koncie kodu z Twojej książki.
Jeżeli posiadasz aktywny kod do STREFY PREMIUM, wpisz go w to pole aby aktywować dostęp:
STREFA NAUCZYCIELA
ZALOGUJ
  /   STREFA MATURZYSTY
ZALOGUJ


Autor

Dariusz Kulma - to nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem. Od początku swojej pracy kieruje się zasadą, że bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim całokształt działań wychowawczych, nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. Nauczyciel nie będzie miał rezultatów, jeśli nie uda mu się dotrzeć do ucznia, nie będzie chciał go zrozumieć, nie znajdzie dla niego czasu na rozmowę, nie odkryje jego pasji i nie da szansy rozwoju. To podejście od wielu lat przekłada się na wiele inicjatyw podejmowanych przez Dariusza Kulmę w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany. 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA


Najważniejsze z nich to:

o    tytuł Najlepszy Nauczyciel Województwa Mazowieckiego zdobyty w roku 2005 w plebiscycie „Życia Warszawy” i Kuratorium Mazowieckiego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych

o    jako jedyny matematyk trzykrotnie nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Nauczyciel Roku organizowanym pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Tygodnika Społeczno – Oświatowego „Głos Nauczycielski”, zdobywając w 2006 nagrodę „NADZIEJA EDUKACJI”, w 2007 roku jedno z trzech wyróżnień, a rok później główny tytuł Nauczyciela Roku 2008

o    Nagroda Ministra Edukacji Narodowej II stopnia zdobyta w 2008 roku


Tytuł Nauczyciel Roku jest szczególnie ważny, ponieważ otrzymany za „nietypowe podejście do matematyki”, co zdecydowanie wyróżnia go spośród grona nauczycieli. 

Sam mówi: „Jak porywam uczniów? Nie wskazuję im kierunku marszu. Żyję tak, jak ich uczę. Nie wyczuwają fałszu. Poza tym naprawdę ich lubię.”

A uczniów, którzy wyszli spod jego skrzydeł przewinęły się tysiące z różnych typów szkół i na wszystkich poziomach edukacji. Te wieloletnie doświadczenia zbierane w pracy z młodzieżą zaowocowały opracowaniem autorskiego systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych, ale opartego na mocnych podstawach psychologii poznawczej. To połączenie gwarantuje sukces, którego największym odzwierciedleniem są uczniowie, którzy, jak sami mówią, polubili, a przede wszystkim wreszcie zrozumieli matematykę.

Pasja do matematyki, jak i do nauczania zaowocowała wieloma działaniami podejmowanymi przez Dariusza Kulmę. Oto niektóre z nich.MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – BAZA DARMOWYCH MATERIAŁÓW Z MATEMATYKI


Dariusz Kulma jest pomysłodawcą i twórcą projektu Matematyka Innego Wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży. Celem projektu była zmiana wizerunku matematyki w oczach uczniów oraz stworzenie możliwości rozwoju ich zdolności matematycznych, a następnie sprawdzenia się w ogólnopolskiej rywalizacji. Inicjatywa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, uczniów, jak i ich rodziców w całej Polsce. W wielu szkołach w różnych zakątkach kraju projekt nadal zrzesza uczniów od szkoły podstawowej po klasy maturalne w elitarnych grupach szkolnych ELITMAT TEAM, które w ramach dodatkowych zajęć w szkole poznają Matematykę Innego Wymiaru.

Darmowe materiały z matematyki autorstwa Dariusza Kulmy, które mogą być wykorzystywane zarówno na zajęciach, jak i do pracy samodzielnej uczniów, dostępne są na portalu: www.matematykainnegowymiaru.pl

MATEMATYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Z inicjatywy Dariusza Kulmy w latach 2005 - 2014 roku organizowane były Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży, początkowo pod nazwą „Kwadratura Koła”. W konkursie co roku brały udział tysiące uczniów w całej Polsce od drugiej klasy szkoły podstawowej po klasy maturalne i co roku w każdej kategorii wyłaniany był Matematyczny Mistrz Polski. Jedną z nagród dla finalistów był udział w letnich warsztatach matematycznych, prowadzonych m.in. przez pana Dariusza Kulmę, podczas których młodzież nie tylko odpoczywała, ale również rozwijała swoje zdolności matematyczne.

KRAINA KWADRATOLANDII


Dariusz Kulma jest propagatorem idei  przyjaznej matematyki, zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów, których przez zawiłości matematyczne przeprowadzają stworzeni przez niego bajkowi bohaterowie prosto z krainy Kwadratolandii, którym obcowanie z matematyką sprawia ogromną radość. Są wśród nich królewna Martolinka Cyferka, skrzat Trójkąciak, czarnoksiężnik Czarny Septylion, rycerz Analfabetus i wielu innych. Taki charakter zadań, oparty na bajkowej fabule, budzi ogromne zaciekawienie wśród najmłodszych uczniów, którzy z chęcią wkraczają w matematyczny świat, przeżywając wspólnie niezwykłe przygody.E-LABORATORIUM MATEMATYCZNE

 

Dariusz Kulma jest autorem programu nauczania matematyki dla szkół ponadgimnazjalnych opracowanego w ramach projektu „E-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”, którego był pomysłodawcą. Jest to innowacyjny program nauczania, w którym nauczyciele otrzymują pełen pakiet narzędzi interaktywnych oraz dostęp do portalu z bazą materiałów dydaktycznych oraz możliwością komunikacji z klasą. Portal dostępny jest pod adresem www.laboratoriummatematyczne.pl   

 

 

SZKOLENIA I WYKŁADY


Dariusz Kulma chętnie dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie nauczania, prowadząc szkolenia i wykłady w następującym zakresie:

- Obsługa programu GeoGebra – różne stopnie zaawansowania, szkolenia dla nauczycieli na różnych etapach edukacyjnych 

- Jak uczyć nowocześnie? – wykorzystanie w nauczaniu interaktywnych narzędzi pracy i podstaw psychologii poznawczej

- Wykłady motywacyjne dla uczniów

 

Zachęcamy do współpracy. Zakres szkoleń i tematy wykładów ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb i grupy uczestników. Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą, to prosimy o kontakt:

- mailowy na adres dariusz.kulma@elitmat.pl lub m.zakrzewska@elitmat.pl

- telefoniczny na numer 600-903-957

KSIĄŻKI AUTORSTWA DARIUSZA KULMY

 

Dariusz Kulma jest autorem wielu publikacji z dziedziny matematyki.

 

·         Zbiory zadań z testami wielokrotnego wyboru dla uczniów od szkoły podstawowej po szkołę ponadgimnazjalną, chcących rozwijać swoje umiejętności matematyczne, a także jako pomoc w przygotowaniach do różnego rodzaju konkursów.

 

o   Zbiór Zadań „Kwadratura Koła”, wyd. 2006

o   Zbiór zadań „Kwadratolandia – kraina niezwykłej matematyki”, wyd. 2007

o   Zbiór zadań „Kwadratolandia – matematyczne przygody”, wyd. 2008

o   Zbiór zadań „Kwadratolandia – matematyczne wyzwania”, wyd. 2009

o   Zbiory zadań „Matematyka Innego Wymiaru” dla uczniów i nauczycieli, wyd. 2011 i 2012

o   Zbiory zadań „Matematyka Innego Wymiaru” dla uczniów i nauczycieli, wyd. 2013 rok

·         Seria książek „E-laboratorium matematyczne. Kompendium Wiedzy” obejmująca 10 oddzielnych części:

o   1. Liczby rzeczywiste

o   2. Wyrażenia algebraiczne

o   3. Równania i nierówności

o   4. Funkcje

o   5. Ciągi

o   6. Trygonometria

o   7. Planimetria

o   8. Geometria kartezjańska

o   9. Stereometria

o   10. Elementy statystyki opisowej, teoria prawdopodobieństwa i kombinatoryki

 

Książki w sposób całościowy omawiają materiał z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej na poziomie podstawowym. 

·         Seria książek „Jak zdać maturę z matematyki?”:

o   Repetytorium na poziomie podstawowym

o   Arkusze maturalne na poziomie podstawowym

o   Repetytorium na poziomie rozszerzonym

o   Arkusze maturalne na poziomie rozszerzonymZapraszamy do księgarni [zobacz ofertę]
INNE MATERIAŁY DYDAKTYCZNE AUTORSTWA DARIUSZA KULMY

·         Płyta CD „Matematyka Innego Wymiaru”

·         Płyta CD z planszami interaktywnymi dla maturzystów

 

 

FANPAGE „JAK ZDAĆ MATURĘ Z MATEMATYKI?”

 

Fanpage powstał z myślą o wsparciu maturzystów w marcu 2013 z inicjatywy Dariusza Kulmy. Od tej pory co roku dołączają osoby z kolejnych roczników, żeby wspólnie przygotowywać się do matury. Obecnie fanpage ma prawie 113 tysięcy fanów!

Na stronie tej można znaleźć różnego rodzaju porady, przypomnienia, motywatory i inne pomoce zarówno w zakresie matury podstawowej, jak i rozszerzonej, a przede wszystkim zadania do rozwiązania, które dla wielu maturzystów są motywacją do codziennej pracy i wspólnych powtórek.

Poprzez fanpage  oraz portal prowadzimy również szereg przedsięwzięć dla maturzystów, jak np. bezpłatne MINI-MATURY on-line, kursy feryjne, akcje Podejmij Wyzwanie Maturalne.

 

Z nami matura z matematyki nie jest straszna :)www.facebook.com/jakzdacmaturezmatematyki2020/
Oferta wynajmu banera

MATURA

2024

Z MATEMATYKI