ZAMKNIJ   X
Matura obowiązkowa z matematyki dla niektórych jest czymś prostym i banalnym, dla innych jest jedną z wielkich życiowych traum. Tych drugich jest jednak zdecydowanie więcej. W 2011 roku blisko 21% maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego z matematyki! To 78 tysięcy uczniów - dwa średnie miasta lub jedno duże! Dlaczego aż tyle? Problemów nakładających się na siebie jest bardzo wiele. Uczeń, który nie lubi matematyki i ma problemy z jej uczeniem inaczej postrzega matematyczną rzeczywistość. Dodatkowo paraliżuje go strach i lęk przed tym przedmiotem, ponieważ ma wiele negatywnych wspomnień związanych z matematyką. Nie wiemy jakim jesteś uczniem, ale skoro jesteś na tej stronie, to również masz jakieś obawy wobec tego egzaminu. Może chcesz tylko zdać, a może zależy Ci na jak najwyższym wyniku. W każdej z tych sytuacji wyjdziesz zwycięsko, jeśli zaczniesz przygotowywać się wspólnie z nami!

matura z matematyki, jak zdać maturę z matematyki, matura z matematyki obowiązkowa

Dzięki waszej książce przerobionej 2 dni przed maturą 50% gdzie matematyka była dla mnie czarną magią! Większość zadań była wręcz identyczna tylko inne liczby wiadomo! 🙂 POLECAM!!! 😃 więcej

Mateusz, 2016-07-09
Inne osoby kupiły także
Aby uczestniczyć w WYZWANIU MATURALNYM zaloguj się na swoje konto w STREFIE MATURZYSTY.
Jeżeli logujesz się pierwszy raz to wymagana będzie prostej rejestracji konta.
Dostęp do lekcji z wyzwania wymaga podania na koncie kodu z Twojej książki.
Jeżeli posiadasz aktywny kod do STREFY PREMIUM, wpisz go w to pole aby aktywować dostęp:
STREFA NAUCZYCIELA
ZALOGUJ
  /   STREFA MATURZYSTY
ZALOGUJ


Największa lekcja matematyki dla maturzystów w Polsce
akt. 22.09.2018 09:08
18 września 2018 na Uniwersytecie Szczecińskim Wydziale Humanistycznym odbyło się wyjątkowe spotkanie dla maturzystów z całej Polski. Pierwszy raz w historii 1000 maturzystów uczestniczyło w lekcji matematyki i to wyjątkowej lekcji, bo z dowodów matematycznych.

NAJWIĘKSZA LEKCJA DLA MATURZYSTÓW W POLSCE

temat: DOWODY MATEMATYCZNE

18 września 2018 na Uniwersytecie Szczecińskim Wydziale Humanistycznym odbyło się wyjątkowe spotkanie dla maturzystów z całej Polski. Pierwszy raz w historii 1000 maturzystów uczestniczyło w lekcji matematyki i to wyjątkowej lekcji, bo z dowodów matematycznych.
Wydarzenie było organizowane wspólnie przez Portal edukacyjny Perspektywy oraz projekt „Jak zdać maturę z matematyki?” Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT.

Co sprawiło, że LEKCJA MATEMATYKI stała się wyjątkowym wydarzeniem, w którym tak wiele osób wzięło udział?

 - jedyne takie wydarzenie w Polsce

 - wszystkie szkoły, nauczyciele oraz uczniowie otrzymali specjalne zaświadczenia o udziale w lekcji

 - udział dla wszystkich był bezpłatny

 - w lekcji mogli wziąć udział zarówno uczniowie zdający maturę z matematyki na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym

 - zajęcia poprowadził jedyny w swoim rodzaju nauczyciel: Dariusz Kulma – Nauczyciel Roku 2008, autor książek do matematyki dla maturzystów, w tym zbioru „Dowody matematyczne. Zbiór zadań na dowodzenie dla maturzystów i nie tylko”, pomysłodawca największego w Polsce portalu i fanpage’a dla maturzystów pn. „Jak zdać maturę z matematyki”.

 

 

Szczecińskie spotkanie podzielone było na dwie części:


PIERWSZA CZĘŚĆ SPOTKANIA

W pierwszej części odbył się wykład motywacyjny dla maturzystów na obu poziomach o tym, jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć? Ten wykład to swoisty przewodnik pełen porad dla maturzystów o tym, jak i czego się uczyć, jak powtarzać, by robić to skutecznie i zapamiętać aż do samej matury, jak poradzić sobie z maturalnym stresem. Ważnym elementem każdego wykładu jest część dotycząca „maturalnych pewniaków”, w której pan Dariusz wskazuje na co szczególnie zwrócić uwagę w przygotowaniach do matury z matematyki.

DRUGA CZĘŚĆ SPOTKANIA

Druga część spotkania to NAJWIĘKSZA LEKCJA DLA MATURZYSTÓW W POLSCE. Dlaczego dowody? Bo tego najbardziej boją się uczniowie. Chcieliśmy pokazać, że może być inaczej. W lekcji mogli wziąć udział zarówno uczniowie zdający podstawę, jak i rozszerzenie. Mamy nadzieję, ze każdy wyniósł coś dla siebie, a może nawet polubił dowody?

Wyjątkowe wydarzenie zostało dostrzeżone przez media. Zapraszamy do zapoznania się z jednym z artykułów na temat spotkania LINK

 

Zobacz pełny opis Największej lekcji z matematyki w Polsce LINK
Oferta wynajmu banera